*

STRONĘ PROWADZI p. L.SIEDLIS wych. gr integracyjnej zobacz księgę | dopisz do księgi ]
Blog > Komentarze do wpisu

ŚW. MIKOŁAJ W POLSCE.

MMM

W Polsce od kilku lat św. Mikołaj odwiedza nas właściwie dwukrotnie. W nocy z 5 na 6 grudnia i w Boże Narodzenie. Czasem nawet mówi się o sezonie mikołajkowym.
Sezon trwa od 6 grudnia do Bożego Narodzenia, a według niektórych nawet do 6 stycznia, święta Trzech Króli. W Polsce, podobnie jak w większej części Europy, św. Mikołaj przynosi prezenty w nocy z 5 na 6 grudnia. To bezpośrednie nawiązanie do tradycji biskupa Miry.

Coraz częściej jednak Mikołaj przynosi prezenty również pod choinkę i utożsamiany jest z Bożym Narodzeniem i świątecznymi podarunkami, co jest konsekwencją przenikania do Europy elementów kultury amerykańskiej.

W ostatnich latach Mikołaj odwiedza nas praktycznie dwa razy. Pod choinką zastępuje popularną niegdyś Gwiazdkę czy Aniołka.
poniedziałek, 12 grudnia 2005, przedszkolenr2konstantynow

Polecane wpisy

  • VII KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ ILUSTROWANEJ RUCHEM

    Dnia 18 kwietnia 2012 r w MDK w Konstantynowie Łódzkim odbył się VII KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ ILUSTROWANEJ RUCHEM dzieci z naszego przedszkola za swoje wy

  • WIELKANOC

    Z okazji ŚwiątWielkanocnych, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz sam

  • Wiosenny spacer

    Wyjście naspacer szukanie wiosny, przez dzieci z gruppy integracyjnej. Pierwszewiosenne kwiatki,